Janukowycz nie żyje, uciekł z synem do Rosji czy amerykańskie służby specjalne zabrały go do USA ? Europejczycy.info
 Europejczycy

Janukowycz nie żyje, uciekł z synem do Rosji czy amerykańskie służby specjalne zabrały go do USA ?

Zmniejsz rozmiar czcionki Zwiększ rozmiar czcionki Rozmiar tekstu Wydrukuj tę stronę
Janukowycz nie żyje, uciekł z synem do Rosji czy amerykańskie służby specjalne zabrały go do USA ?

foto:president.gov.ua

Janukowycz nie żyje, donoszą media powołując się na wypowiedź przewodniczącego ukraińskiego Komitetu Obywatelskiego Ocalenia Narodowego Pawła Nussa.

 

W mojej opinii jest absurdem uważać, że człowiek który jest świadom rozmiarów tragedii i osobiście ponosi za nią odpowiedzialność spaceruje sobie po miastach Ukrainy. On jest potencjalnie groźnym nosicielem informacji o przestępstwach Putina przeciw narodowi ukraińskiemu i o spisku Kremla, który wywołał setki ofiar wśród ukraińskich bohaterów

– stwierdza analityk.

Oficjalnie Wiktor Janukowycz jest poszukiwany listem gończym za masowe zabójstwo.

Jest kilka hipotez obecnych losów Janukowycza, jedną z nich publikuje Ria Novosti  „Wiktor Janukowycz przedostał się wraz z synem do Rosji drogą morską”. Kolejna to taka, że znajduje się on w Sewastopolu, w rosyjskiej bazie piechoty morskiej w Zatoce Kozackiej skąd okrętem desantowym Floty Czarnomorskiej uda się do Rosji.

Największe kontrowersje wzbódziła „Rossijskaja Gazieta” która napisała, że amerykańskie służby specjalne pomogły w ucieczce Janukowycza. Gazeta sugeruje, że ukraiński przywódca zgodził się na porozumienie z opozycją bo dostał gwarancję bezpieczeństwa od Waszyngtonu.

Jak poinformował właśnie szef MSW Ukrainy (Arsen Awakow)  „zostały przerwane poszukiwania Wiktora Janukowycza na Krymie, w związku z obawami o wywołanie konfliktu zbrojnego na tym półwyspie”.

Dodaj komentarz