Niezależna pod ostrzałem – półtora miliona złotych za wolność słowa Europejczycy.info
 Europejczycy

Niezależna pod ostrzałem – półtora miliona złotych za wolność słowa

Zmniejsz rozmiar czcionki Zwiększ rozmiar czcionki Rozmiar tekstu Wydrukuj tę stronę

Zbigniew Niemczycki pozwał Gazetę Polską i portal internetowy niezależna.pl

Za co ta gigantyczna suma ? Jak czytamy na portalu niezależna.pl Zbigniew Niemczycki polski przedsiębiorca, od kilkunastu lat znajdujący się na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”. Jego majątek szacuje się na 1,7 mld zł (obecnie 10 najbogatszy Polak w kraju). Zażądał tej kwoty w ramach odszkodowania za publikację artykułu „J. Kaczyński miał rację. Mamy dowody, że grupa trzymająca pieniądze pochodzi z PRL” i podobnej publikacji która ukazała się w Gazecie Polskiej.  

Cyt. za Niezależna.pl

„Zbigniew Niemczycki w PRL był według akt IPN zarejestrowany od 1972 r. przez SB jako TW ps. Jarek. Zdjęto go z ewidencji kontrwywiadu w październiku 1982 r. Akta sprawy przekazano do Wydziału II wywiadu MSW. Pozyskano go na zasadzie dobrowolności w 1972 do zagadnienia dziennikarze i studenci do sprawy o krypt. „Mendoza”. Materiały przesłano do Dep. I MSW w październiku 1982. W 1989 r. pojawia się informacja że Niemczycki zarejestrowany jest przez wywiad MSW. Z karty z 1990 r. wynika, że tym razem jako rozpracowanie operacyjne o krypt. Jarex. Akta sprawy zostały zniszczone” – napisała niezalezna.pl w tekście opublikowanym w zeszłym tygodniu oraz tygodnik „Gazeta Polska” w tekście pt. Komunistyczna bezpieka trzęsie biznesem. Grupa trzymająca pieniądze”.

Według Prawnika Niemczyckiego publikacja ta jest nie prawdziwa, żądania przedstawione przez kancelarię prawną to „natychmiastowego zaprzestania rozpowszechniania jakichkolwiek nieprawdziwych informacji”. „w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma, solidarnie, sumy 1.000.000.00 PLN (jeden milion złotych) na wskazany poniżej cel społeczny: „Fundacja TVN Nie Jesteś Sam”. W drugim natomiast w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma, sumy 500.000.00 PLN (pięćset tysięcy złotych) na ten sam cel społeczny, czyli „Fundację TVN Nie Jesteś Sam”.

Przeczą temu akta IPN

Czytaj więcej na >>>Niezalżna.pl<<<

Dodaj komentarz