Wojna z Rosją – czy to możliwe? Europejczycy.info
 Europejczycy

Wojna z Rosją – czy to możliwe?

Zmniejsz rozmiar czcionki Zwiększ rozmiar czcionki Rozmiar tekstu Wydrukuj tę stronę

Rosja i Białoruś mają w planach jesienią bieżącego roku przeprowadzić ćwiczenia wojskowe u granic Polski. Były wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Romuald Szeremietiew powiedział, że nie można wykluczyć tego, że Rosjanie otwarcie przygotowują się do wojny z Polską. Choć wejście Polski do NATO w 1999 r. radykalnie poprawiło naszą sytuację militarną, to od czasów wojny rosyjsko-gruzińskiej w 2008 r. nie można zlekceważyć czarnego scenariusza konwencjonalnego ataku Rosji na Polskę i kraje bałtyckie.

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski zapewnia, że polski rząd traktuje wspólne manewry Rosji i Białorusi bardzo poważnie i przypomniał, że ostatnie takie manewry tych państw o kryponimie „Zachód 2009”, były zdecydowanie prowokacyjne wobec Polski. „Wojsko zawsze przygotowuje się do najgorszego, czyli do wojny” – stwierdził Sikorski.

Z drugiej strony nasz zachodni sąsiad Niemcy coraz intensywniej współpracują gospodarczo, ale też i wojskowo z Rosją. Zwiększa się wymiana handlowa, liczba inwestycji i wspólnych projektów. Niemcy rozbudowyją rosyjski potencjał militarny i dostarczają temu państwu nowoczesnych technologii.

——————————————————————————————-

Z całą pewnością można stwiedzić, że o ile realna groźba konwencjonalnego ataku Rosji na Polskę i kraje bałtyckie jest w dzisiejszej sytuacji trudna do wyobrażenia, to jednak manewry wojskowe u granic Polski mają jasny cel: pokazanie, mówiąc kolokwialnie, kto tu rządzi. A kto rządzi, to Rosjanie pokazali nam i nadal pokazują przy okazji wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Z kolei działania Niemiec mają przełożenie stricte ekonomiczne.

[Niezalezna.pl/europejczycy.info]

2 Odpowiedzi do Wojna z Rosją – czy to możliwe?

 1. Trzecia 2013/02/22 w 20:40
  0
  0

  Wystrzeliły rakiety z Rosji w kierunku polski = III Wojna Światowa. Jest to nie realne, teraz sa wojny psychologiczno-przemysłowe przynajmniej w bardziej cywilizowanych partiach tego swiata. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Ja wiem 2013/02/22 w 20:37
  0
  0

  Donek sie pociska za pośladki z putinem i sprawa załatwiona nie ma sie co martwić toc to bracia

  Odpowiedz

Dodaj komentarz